Aktualności1st
Biuro parafialne1st
Ogłoszenia parafialne1st
Intencje mszalne1st
Msze św. i nabożeństwa1st
Nasza parafia1st
Duszpasterze1st
Ministranci1st
Osoba Pierwszego Kontaktu1st
Grupy parafialne1st
Wieści z budowy1st
Wokół wiary1st
Galeria zdjęć1st
Sakramenty w parafii1st
Patroni naszej parafii1st
Mały modlitewnik1st
Kontakt1st
Sakramenty w parafii


Sakrament Bierzmowania

Bierzmowanie – jeden z siedmiu sakramentów w Kościołach katolickich, starokatolickich oraz prawosławnych. Jest drugim sakramentem w katalogu siedmiu sakramentów.

Istotą tego sakramentu jest przekazanie Ducha Świętego, umocnienie wiary oraz uzdolnienie do świadczenia o niej. Ryt ten jest biblijną podstawą dla rzymskokatolickiego sakramentu bierzmowania. Udziela go również cerkiew prawosławna, ale wkrótce po chrzcie (czyli niemowlętom). Bierzmowanie bywa też praktykowane przez niektóre kościoły protestanckie, ale (z wyjątkiem kościoła anglikańskiego) nie traktują one tego obrządku jako sakrament.W naszej parafii zwyczajem jest, iż bierzmowanie ma miejsce z okazji parafialnego odpustu - w II Niedzielę Wielkanocną. Kandydaci do bierzmowania przygotowywani są przez cykl katechez w szkole oraz w parafii.

Istnieje też możliwość przyjęcia Sakramentu Bierzmowania przez osoby, które nie miały okazji przyjąć go razem z rówieśnikami. W celu uzyskania większj ilości informacji należy zgłosić się do księdza proboszcza.Zobacz też instrukcję duszpasterską Episkopatu dotyczącą sakramentu bierzmowania klikając [tutaj].


1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
Polecamy:
1stNapisz do nas
kancelaria adwokacka warszawa