Aktualności1st
Biuro parafialne1st
Ogłoszenia parafialne1st
Intencje mszalne1st
Msze św. i nabożeństwa1st
Nasza parafia1st
Duszpasterze1st
Ministranci1st
Osoba Pierwszego Kontaktu1st
Grupy parafialne1st
Wieści z budowy1st
Wokół wiary1st
Galeria zdjęć1st
Sakramenty w parafii1st
Patroni naszej parafii1st
Mały modlitewnik1st
Kontakt1st
Ogłoszenia parafialne


2022-03-06 I Niedziela Wielkiego Postu

  1. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: w piątki na Drogi Krzyżowe o g. 8.30 i 17.15, w niedziele na Gorzkie Żale o g. 16.30.

 

  1. We wtorek przypada w naszej diecezji święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Pelplinie.

 

  1. W sobotę, Mszą św. o g. 18.00, rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne i potrwają do środy 16 marca. Wygłosi je o. Zbigniew Stachowicz z klasztoru Karmelitów Bosych w Zamartem. Serdecznie zapraszamy do udziału i prosimy jednocześnie o modlitwę w intencji błogosławionych owoców rekolekcji.

 

  1. W przyszłą niedzielę, w ramach Dnia Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami,   odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz polskich misjonarzy.  

 

  1. Kandydatom do bierzmowania przypominamy o cotygodniowym uczestnictwie w Wielkim Poście w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Obowiązkowe spotkanie formacyjne dla wszystkich kandydatów zaplanowane jest na wtorek 15 marca, o g. 16.30, w czasie rekolekcji parafialnych. 

  

  1. Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Pelplińskiej zaprasza na pielgrzymkę do Medjugorie na Festiwal Młodych – Mladifest, w terminie 29 lipca – 8 sierpnia 2022 r. Oprócz udziału w festiwalu przewidziane jest także nawiedzenie miejsc objawień, wycieczki do Mostaru i Dubrownika oraz plażowanie nad Adriatykiem. Koszt wyjazdu 2690 zł. Osoba odpowiedzialna jest ks. Dominik Roczniak ( tel. 795 625 445 ). Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

 

  1. Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Pelplińskiej zachęca również do zapoznania się z nową odsłoną strony internetowej www.przystanpelplin.pl, dedykowanej przede wszystkim młodym ludziom rozeznającym swoje życiowe powołanie. Witryna dostarcza odpowiedzi na kluczowe pytania, jakie mogą pojawiać się w tym czasie i pomoże wybrać jedną z czterech głównych dróg służby Bogu, jakimi są: kapłaństwo, małżeństwo, życie konsekrowane i życie w samotności.

 

  1. Serdeczne – Bóg zapłać – za złożone dzisiaj ofiary na budowę naszego kościoła, a także przekazywane w biurze parafialnym i na konto bankowe.

 

  1. Serdeczne  - Bóg zapłać -  również za włączenie się w zbiórkę Caritas na pomoc dla ofiar wojny na Ukrainie i dla uchodźców. Zebraliśmy 6492 zł.

 

  1. Jest nowy „ Pielgrzym ”.


 
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
Polecamy:
1stNapisz do nas
kancelaria adwokacka warszawa