Aktualności1st
Biuro parafialne1st
Ogłoszenia parafialne1st
Intencje mszalne1st
Msze św. i nabożeństwa1st
Nasza parafia1st
Duszpasterze1st
Ministranci1st
Osoba Pierwszego Kontaktu1st
Grupy parafialne1st
Wieści z budowy1st
Wokół wiary1st
Galeria zdjęć1st
Sakramenty w parafii1st
Patroni naszej parafii1st
Mały modlitewnik1st
Kontakt1st
Ogłoszenia parafialne


0000-00-00

Ogłoszenia duszpasterskie

 V Niedziela Wielkiego Postu

29. 03. 2020 r.

 

 

  1. Przypominamy o zarządzeniu,  aby ze względu na epidemię podczas każdej Mszy św. nie było w kościele więcej niż 5 osób. Prosimy korzystanie z dyspensy od udziału w niedzielnej Mszy św. i uczestnictwo w Eucharystii poprzez środki społecznego przekazu.   

 

  1. W związku z ograniczeniem ilości uczestników Mszy św. do 5 osób, prosimy umożliwić udział w niej wiernym, którzy zamówili intencję mszalną. 

 

  1. Stolica Apostolska przypomina o możliwości wzbudzenia aktu żalu doskonałego i  przyjęcia Komunii duchowej. Na ten temat można przeczytać na naszej stronie internetowej.

 

  1. Ks. Biskup Diecezjalny zaleca, aby sakrament pokuty i pojednania  w czasie epidemii odbywał się poza konfesjonałem w tzw. kaplicach pojednania, z zachowaniem bezpiecznej odległości. W naszej parafii  przygotowaliśmy takie miejsce w salce przy zakrystii.

 

  1. Do spowiedzi świątecznej i wielkanocnej zapraszamy codziennie przed Mszą św. poranną i od g. 17.30. Prosimy korzystać z wejścia przy zakrystii, od strony plebanii.

 

  1. W pierwszy piątek spowiedź w g. 9.00 – 10.00 i 17.00 – 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 17.00 zakończona litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.  

 

  1. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

 

  1. W sobotę nabożeństwo  wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi: o g. 17.00 – adoracja, o d. 17.30 – różaniec.

 

  1. W przyszłą niedzielę według zwyczaju przypada kolekta budowlana. Ze względu na zaistniałą sytuację, wszystkich pragnących złożyć ofiarę na ten cel, prosimy o uczynienie tego poprzez przelew bankowy (numer konta na stronie internetowej). Serdeczne – Bóg zapłać – za te ofiary i składane na utrzymanie parafii. Tym bardziej, że cały czas trwają prace wykończeniowe w kościele.      

 

  1. Informujemy, że uroczystość I Komunii św. zależna jest od sytuacji związanej z epidemią. Ks. Biskup Diecezjalny wyda w późniejszym czasie zalecenia, do których trzeba będzie się dostosować. Zachęcamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych, aby wspólnie z nimi modlić się w mieszkaniu i uczestniczyć we Mszy św. poprzez media.

 
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
Polecamy:
1stNapisz do nas
kancelaria adwokacka warszawa