Aktualności1st
Biuro parafialne1st
Ogłoszenia parafialne1st
Intencje mszalne1st
Msze św. i nabożeństwa1st
Nasza parafia1st
Duszpasterze1st
Ministranci1st
Osoba Pierwszego Kontaktu1st
Grupy parafialne1st
Wieści z budowy1st
Wokół wiary1st
Galeria zdjęć1st
Sakramenty w parafii1st
Patroni naszej parafii1st
Mały modlitewnik1st
Kontakt1st
Grupy parafialne


Żywy Różaniec

Spotkania osób należących do Żywego Różańca odbywają się w każdą pierwszą środę miesiąca. Rozpoczyna je Msza św. o godz. 18.00, następnie odmawiany jest wspólnotowy różaniec, a na koniec - spotkanie w salce przy kościele.

Ruch modlitewny o nazwie „Żywy Różaniec” istnieje już od XIX wieku i ma charakter międzynarodowy. Założyła go francuska sługa Boża Pauline Marie Jaricot (1799-1862). Jej dziełem był też Związek Lyoński (obecnie Papieskie Dzieła Misyjne), którego głównym zadaniem było pozyskiwanie środków na potrzeby misji katolickich za granicą.

Także „Żywy Różaniec” stawia sobie za cel wspomaganie misji. Tworzą go „Róże” składające się z 20 osób, z których każda codziennie rozważa jedną tajemnicę różańca (dziesiątkę). W ten sposób każdego dnia „Róża” wspólnymi siłami odmawia cały różaniec (20 tajemnic). Raz w miesiącu następuje wymiana tajemnic według określonego porządku (każdy otrzymuje kartę z modlitwą i rozważaniem zawsze od tej samej osoby i przekazuje innej osobie tajemnicę z poprzedniego miesiąca).

W Polsce ruch „Żywego Różańca” jest bardzo rozpowszechniony wśród ludzi w różnym wieku.


1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
Polecamy:
1stNapisz do nas
kancelaria adwokacka warszawa