Aktualności1st
Biuro parafialne1st
Ogłoszenia parafialne1st
Intencje mszalne1st
Kolędy 2022/20231st
Msze św. i nabożeństwa1st
Nasza parafia1st
Duszpasterze1st
Ministranci1st
Osoba Pierwszego Kontaktu1st
Grupy parafialne1st
Wieści z budowy1st
Wokół wiary1st
Galeria zdjęć1st
Sakramenty w parafii1st
Patroni naszej parafii1st
Mały modlitewnik1st
Kontakt1st
Duszpasterze


Ksiądz Wikariusz

Ks. lic. Piotr Wietrzykowski urodził się 20 lipca 1985 roku w Bytowie. Od najmłodszych lat wychowywał się i dorastał w maleńkiej, pięknej wiosce położonej w południowej części Kaszub (Gochy) o nazwie Prądzona, która leży na terenie gminy Lipnica oraz parafii p.w. św. Marcina z Tours w Borzyszkowach, gdzie znajduje się zabytkowy drewniany kościół wybudowany nad brzegiem jeziora Borzyszkowskiego.

 

Ksiądz jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Miastku, a święcenia kapłańskie przyjął z rąk biskupa Jana Bernarda Szlagi 30 maja 2010 roku w Pelplinie. Pierwszą jego placówką duszpasterską była parafia Wiele, na której pełnił posługę przez rok. Następnie był wikariuszem w parafiach: p.w. św. Jakuba Starszego w Człuchowie (2011-2013) i Zblewie (2013-2018).
 
Ks. Piotr o sobie: "Lubię prowadzić aktywny tryb życia: jeździć na rowerze, grać w piłkę, pływać itp. Od czasu do czasu lubię też pożeglować po kaszubskich jeziorach. Poza tym, że sam uprawiam sport, to też cały czas śledzę wydarzenia sportowe w telewizji. Lubię również od czasu do czasu poczytać książki. Uwielbiam wszystkie formy rozrywki, gdzie ma się żywy kontakt z człowiekiem – zatem lubię pograć w karty czy różnego rodzaju gry planszowe (te bardziej wymagające). Od kilku lat bardzo pochłonęła mnie też nowa pasja – ogrodnictwo. Zaczęło się od małego ogródka rekreacyjnego u moich rodziców, który później przerodził się w piękny, kipiący barwami i kwiatami ogród. Uwielbiam kontakt z przyrodą, spacery i podróże. Od dziewiątego roku życia, kiedy od rodziców dostałem moje pierwsze akwarium, pasją moją stała się akwarystyka. Zatem moje mieszkanie w Chojnicach dzielę z siedmioma pyszczakami z jeziora Malawi :)".

1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
Polecamy:
1stNapisz do nas
kancelaria adwokacka warszawa