Aktualności1st
Ogłoszenia parafialne1st
Intencje mszalne1st
Kolędy 2018/20191st
Msze św. i nabożeństwa1st
Nasza parafia1st
Duszpasterze1st
Ministranci1st
Parafialna Poradnia Rodzinna1st
Grupy parafialne1st
Wieści z budowy1st
Wokół wiary1st
Galeria zdjęć1st
Sakramenty w parafii1st
Patroni naszej parafii1st
Mały modlitewnik1st
Kontakt1st
Duszpasterze


Ksiądz Wikariusz

Ks. Łukasz Paluszewski urodził się 26 września 1990 roku w Tucholi. Pochodzi z parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Cekcynie. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego im. B. Nowodworskiego w Tucholi wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Pod koniec studiów, już jako diakon, posługiwał w parafii NMP Matki Kościoła w Tczewie oraz w Grzybnie koło Kartuz. Święcenia kapłańskie ks. Łukasz przyjął 23 maja 2015 r., z rąk ks. Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny. Dzień później odprawił swoją Mszę św. Prymicyjną w macierzystej parafii.

Parafia p.w. Chrystusa Miłosiernego jest pierwszą, w której posługuje ks. Łukasz. To tu zdobędzie pierwsze doświadczenia i rozpocznie swoją kapłańską drogę.

Ksiądz Łukasz o sobie: „Moim ulubionym przedmiotem w szkole była historia. W seminarium zaś – teologia duchowości. W szkole średniej leczyłem się z jąkania. Lubię posłuchać dobrej muzyki: klasycznej, kameralnej czy jazzowej – szczególnie swingu. Jeśli chodzi o książki, to chętnie czytam powieści kryminalne, zwłaszcza kryminały Agathy Christie”. 


1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
Polecamy:
1stNapisz do nas
kancelaria adwokacka warszawa