Aktualności1st
Biuro parafialne1st
Ogłoszenia parafialne1st
Intencje mszalne1st
Kolędy 2022/20231st
Msze św. i nabożeństwa1st
Nasza parafia1st
Duszpasterze1st
Ministranci1st
Osoba Pierwszego Kontaktu1st
Grupy parafialne1st
Wieści z budowy1st
Wokół wiary1st
Galeria zdjęć1st
Sakramenty w parafii1st
Patroni naszej parafii1st
Mały modlitewnik1st
Kontakt1st
Duszpasterze


Poprzedni Księża Wikariusze

Od czasu utworzenia parafii Chrystusa Miłosiernego (18 kwietnia 2004 r.) pracowali w niej pełniąc obowiązki wikariuszy:

 

źródło: Internet
źródło: Internet
Ks. Radosław Orlikowski - urodził się 22.06.1978 r., pochodzi z Parafii św. Marii Magdaleny w Czersku. Świecenia kapłańskie otrzymał 8 czerwca 2003 r. z rąk śp. bpa Jana Bernarda Szlagi. Jako neoprezbiter został skierowany do pracy w Parafii p.w. Wniebowzięcia NMP, Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Więcborku, a potem - w Parafii p.w. św. Bartłomieja w Tucholi. Od 1 lipca 2004 roku do 1 marca 2007 roku pełnił funkcję wikariusza w naszej parafii. Później pracował w parafii p.w. św. Marii Magdaleny w Nowej Cerkwi oraz w w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Bytowie (2009-2011). Od 7.07.2011 r., kiedy została utworzona parafia p.w. bł. Jana Pawła II, Papieża w Mądrzechowie koło Bytowa, ks. Radosław pełni tam funkcję proboszcza z zadaniem pobudowania świątyni i plebanii. Od 25 czerwca 2013 r. pełni także w naszej diecezji urząd egzorcysty.

 

(mj)
(mj)
Ks. Paweł Piątek - urodził się 31 maja 1978 roku w Lęborku. Jego rodzinną parafią są Łęczyce - z kościołem p.w. św. Antoniego. Święcenia kapłańskie ks. Paweł otrzymał z rąk śp. ks. biskupa Jana Bernarda Szlagi 30 maja 2004 r. Po nich został skierowany na swoją pierwszą placówkę duszpasterską do Parafii p.w. Niepokalanego Serca Maryi w Warlubiu, gdzie pracował do końca czerwca 2007 roku. Z dniem 1 lipca 2007 r. został przeniesiony do naszej parafii, gdzie posługiwał przez 6 lat - do 20 sierpnia 2013, kiedy to został mianowany wikariuszem Parafii p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej i św. Jana Chrzciciela w Bytowie.

Ksiądz Paweł o sobie: „W dzieciństwie, będąc na wycieczce w zoo, wpadłem do zagrody słoni. Ten wypadek odmienił moje życie. Jeden ze słoni nadepnął mi na ucho i, niestety, jestem przez to pozbawiony słuchu muzycznego, o czym dobrze wiecie. Zresztą zawsze podziwiam Waszą wiarę i cierpliwość, gdy słuchacie moich prób śpiewu podczas mszy św. (jak to wytrzymujecie?) ;)

Lubię pracę z dziećmi, bo one są przyszłością Kościoła i przede wszystkim są autentyczne w swojej wierze. Jestem osobą optymistycznie nastawioną do życia, często się uśmiecham, uwielbiam dobry humor – stąd dowcipy i anegdoty po mszach św. Moim hobby jest wędkarstwo i największym marzeniem jest złowienie złotej rybki, która będzie musiała spełnić moje życzenie. Jakie? A to już moja słodka tajemnica!”

 

(mj)
(mj)
Ks. Marcin Laniecki urodził się 12 maja 1976 r. w Pelplinie, pochodzi z tamtejszej Parafii Katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi PannyŚwięcenia kapłańskie przyjął z rąk biskupa Jana Bernarda Szlagi 3 czerwca 2001 roku. Jako neoprezbiter został skierowany do Parafii p.w. Piotra i Pawła w Chmielnie, później pracował w parafiach: św. Mateusza w Starogardzie Gdańskim, św. Marcina w Starej Kiszewie i ponownie w Starogardzie - tym razem w Parafii p.w. św. Wojciecha. Z dniem 20 sierpnia 2013 r. został mianowany wikariuszem w naszej parafii.

Ksiądz Marcin o sobie: "Lubię podróże - zwiedzanie, poznawanie nowych ludzi. Lubię także dobrze zjeść - jak chyba każdy - chociaż na to nie wyglądam... ;) No i lubię jeździć rowerem!".

[*] Ks. Marcin odszedł do Pana wieczorem 7 czerwca 2015 roku po długiej i ciężkiej chorobie.

 

Ks. Łukasz Paluszewski urodził się 26 września 1990 roku w Tucholi. Pochodzi z parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Cekcynie. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego im. B. Nowodworskiego w Tucholi wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Pod koniec studiów, już jako diakon, posługiwał w parafii NMP Matki Kościoła w Tczewie oraz w Grzybnie koło Kartuz. Święcenia kapłańskie ks. Łukasz przyjął 23 maja 2015 r., z rąk ks. Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny. Dzień później odprawił swoją Mszę św. Prymicyjną w macierzystej parafii.

Parafia p.w. Chrystusa Miłosiernego jest pierwszą, w której posługuje ks. Łukasz. To tu zdobędzie pierwsze doświadczenia i rozpocznie swoją kapłańską drogę.

Ksiądz Łukasz o sobie: „Moim ulubionym przedmiotem w szkole była historia. W seminarium zaś – teologia duchowości. W szkole średniej leczyłem się z jąkania. Lubię posłuchać dobrej muzyki: klasycznej, kameralnej czy jazzowej – szczególnie swingu. Jeśli chodzi o książki, to chętnie czytam powieści kryminalne, zwłaszcza kryminały Agathy Christie”. 

20 sierpnia 2018 r. ks. Łukasz rozpoczął pracę w parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Starogardzie Gdańskim.

 

(mj)


1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
Polecamy:
1stNapisz do nas
kancelaria adwokacka warszawa