Aktualności1st
Ogłoszenia parafialne1st
Intencje mszalne1st
Kolędy 2018/20191st
Msze św. i nabożeństwa1st
Nasza parafia1st
Duszpasterze1st
Ministranci1st
Parafialna Poradnia Rodzinna1st
Grupy parafialne1st
Wieści z budowy1st
Wokół wiary1st
Galeria zdjęć1st
Sakramenty w parafii1st
Patroni naszej parafii1st
Mały modlitewnik1st
Kontakt1st
Aktualności


Wielki Piątek

Dziś mało, zbyt mało się o niej mówi, choć już w XII wieku było o niej głośno... Wspomina się inne: na rekach, nogach, głowie czy w boku, ale nie tej... Mowa o mało znanej ranie Pana Jezusa, o której On sam opowiedział św. Bernardowi, opatowi z Clairvaux, a później też św. Gertrudzie i Ojcu Pio.

Bernard zadał kiedyś Panu podczas objawienia pytanie, która z ran sprawiała Mu najbardziej dotkliwe cierpienie. Pan Jezus odpowiedział: „Miałem Ranę na Ramieniu, spowodowaną dźwiganiem Krzyża, na trzy palce głęboką, z której widniały trzy odkryte kości. Sprawiła mi ona największe cierpienie i ból aniżeli wszystkie inne. Ludzie mało o niej myślą, dlatego jest nieznana. Lecz ty staraj się objawić ją wszystkim chrześcijanom całego świata.

Wiedz, że o jakąkolwiek łaskę prosić mnie będą przez Tą właśnie ranę, udzielę jej – i wszystkim, którzy z miłości do Tej Rany uczczą Mnie odmówieniem codziennie Trzech Ojcze Nasz... i Trzech Zdrowaś Maryjo..., daruję im:

1) grzechy powszednie,
2) ich grzechów ciężkich już więcej pamiętać nie będą,
3) nie umrą nagłą śmiercią,
4) w chwili skonania nawiedzi ich Najświętsza Dziewica i uzyskają łaskę i zmiłowanie Moje”.
 
Może warto właśnie dziś zanurzyć duchowo w owej ranie nasze troski, pragnienia, plany - naszą codzienność? Wielki Piątek jest ku temu dobrą okazją ze swoją ciszą, zadumą, chwilą zatrzymania się podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Także podczas adoracji Krzyża podczas wieczornej liturgii czy podczas każdej Mszy św., kiedy wino zostaje przemienione w Chrystusową Krew... Jest to pragnieniem Jezusa i nieocenionym wsparciem dla nas.
 
Zdjęcia z dzisiejszej liturgii wielkopiątkowej znajdują się tutaj.

1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
Polecamy:
1stNapisz do nas
kancelaria adwokacka warszawa