Aktualności1st
Ogłoszenia parafialne1st
Intencje mszalne1st
Msze św. i nabożeństwa1st
Nasza parafia1st
Duszpasterze1st
Ministranci1st
Parafialna Poradnia Rodzinna1st
Grupy parafialne1st
Wieści z budowy1st
Wokół wiary1st
Galeria zdjęć1st
Sakramenty w parafii1st
Patroni naszej parafii1st
Mały modlitewnik1st
Kontakt1st
Aktualności


Ekstremalna Droga Krzyżowa

Ekstremalna Droga Krzyżowa to wyzwanie – pokonanie 40 kilometrowej wędrówki nocą. Niektórzy mogą wybrać krótszą trasę. Zdani wyłącznie na siebie i własne siły. Dostajemy do ręki mapę i rozważania – 14 stacji męki Jezusa. Doświadczamy bólu, zmęczenia, ale dzięki temu poznajemy i przekraczamy siebie. W ubiegłym roku w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej wzięło udział prawie 26 tysięcy osób. Chcemy, aby w tym roku było nas jeszcze więcej. Tegorocznym tematem przewodnim EDK jest droga przełomu. Podczas EDK przychodzi moment, gdy człowiek zostawia swoje problemy na rzecz modlitwy i rozważań. Przełom rozpoczyna się od momentu przekroczenia samego siebie, swoich słabości i pozostawienia tego, co znane na rzecz tego, co nieznane. Wówczas, gdy zabraknie własnych sił zaczyna się prawdziwa modlitwa i spotkanie z Bogiem. Gdy dotrze się do końca odczuwa się nieopisaną radość i wolność. Człowiek staje się już kimś innym!

EDK Dziemiany w ub. roku uczestniczyło 730 osób, które przybyły z ponad 100 miejscowości. Najstarszy uczestnik miał 72 lata, a najmłodszy 12 lat. Podobnie jak w ub. roku dla uczestników zostały przygotowane dwie oznakowane trasy, poprowadzone przez pola i obszary leśne w pobliżu pięknych jezior kaszubskich:

– św. Franciszka z Asyżu licząca 41 km na trasie: Dziemiany – Turzonka – Dywan – Sominy – Lendy – Wysoka Zaborska – Orlik – Lamk – Kalwaria Wielewska

– św. Antoniego (28 km) na trasie: Dziemiany – Wysoka Zaborska – Orlik – Lamk – Kalwaria Wielewska

Każdy uczestnik idzie w milczeniu z osobiście przygotowanym krzyżem. Nieodzowna jest latarka. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć tylko pod opieką dorosłych. Każdy uczestniczy w EDK na własną odpowiedzialność. Rejon nie „organizuje” EDK,  lecz propaguje jej ideę. Wszyscy uczestnicy otrzymają tzw. pakiet EDK, na który składa się: rozważania Drogi Krzyżowej, mapę z opisem trasy i opaski odblaskowe. Koszt pakietu to 15 zł. Pakiety będzie można odebrać w Ośrodku Kultury w Dziemianach przed i po mszy św.

Naszą nocną wyprawę rozpoczniemy 31 marca o godz. 20.00. Mszą Świętą w kościele św. Antoniego w Dziemianach, sprawowaną przez Biskupa Diecezjalnego Ks. Ryszarda Kasynę, który objął Honorowy Patronat nad dziemiańską EDK.

Zapisy na EDK ruszają w Środę Popielcową na stronie internetowej: www.edk.org.pl Wszystkie informacje na temat EDK Dziemiany są na https://www.facebook.com/DZIEMIANY.EDK/

Jeśli potrzebujesz chwili dla siebie, na przemyślenia, może masz do podjęcia ważne decyzje, albo po prostu chcesz sprawdzić, czy sprostasz wyzwaniu, to 31 marca zostaw facebooka, zejdź z kanapy, załóż wyczynowe buty, wyjdź ze strefy komfortu i wyrusz z nami na trasę EDK. Zapraszamy!


1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
1st
Polecamy:
1stNapisz do nas
kancelaria adwokacka warszawa